Ohlášky 12. – 19. března 2023

Ohlášky 12. – 19. března 2023

LITURGICKÝ KALENDÁŘ   

Dnešní neděle je 3. postní. Dnešní křížová cesta s bratry evangelíky povede ke Třem křížům. Vyjdeme v 15:00 h z parkoviště u evangelického kostela hřbitova. Pondělí je výroční den zvolení papeže Františka. Příští neděle je 4. postní. Křížovou cestu v 15:00 h povede synodální skupinka.

SBÍRKA NA POMNĚNKU

Příští neděli proběhne mimořádná sbírka na dostavbu Domova Pomněnka. Stavbu realizuje Diakonie ČCE. Bližší informace o sbírce, jejím využití i aktuálním stavu stavby najdete v přiloženém dopise zástupců Farního sboru ČCE v Novém Městě na Moravě.

BIBLICKÁ HODINA  

Ve středu v 19:00 h na faře.

ANKETA ZLATÁ JEŘABINA 2023

I nadále prosíme o podporu restaurování sochy svatého Jana Nepomuckého u kostela v anketě Zlatá jeřabina – Cena Kraje Vysočina v kategorii Péče o kulturní dědictví. Hlasování probíhá od 1. do 31. března ZDE.

VÝZVA VSTAŇ! 

Nejen účastníkům Světových dnů mládeže v Lisabonu je určena duchovní příprava Vstaň! Jejím cílem je vést mladé lidi k tomu, aby se připravovali na dobré prožití Světových dnů mládeže, které má být pro účastníky vyvrcholením této pouti, na kterou se vydávají již nyní. Příprava je rovněž pro mladé prostorem k duchovnímu růstu a skrze duchovní podněty se mohou učit hledat své osobní povolání. Bližší informace na www.svetovednymladeze.cz.

ÚKLID KOSTELA   

Službu v tomto týdnu má jiříkovická skupina.

 

BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU

12. – 19. března 2023

 

Neděle

12. března

3. NEDĚLE POSTNÍ

7:30

Za † rodiče Krškovy, Flajšingrovy a Boží pomoc a ochranu pro celou rodinu

9:00

Za † Zdeňka Slámu a † Libora Čejku

10:30

Za Boží lid

15:00

Pobožnost křížové cesty

Úterý

14. března

7:00

Za nenarozené děti, za Boží milosrdenství pro nepokřtěné děti a za obnovu kultury života

Středa

15. března

18:00

Za † Janu a Jana Hradeckých, † dceru Janu

a † Ivana Hegera

Čtvrtek

16. března

7:00

Za † rodiny Tlustošovu, Hlavůňkovu a Krátkých

Pátek

17. března

17:30

Pobožnost křížové cesty

18:00

Za † Jána Babeje

Sobota

18. března

7:00

Za † Josefa Jinka a rodiny Harvánkovy, Jinkovy a Ševelovy

Neděle

19. března

4. NEDĚLE POSTNÍ

7:30

Za živou a † rodinu Německých

9:00

Za živou a † rodinu Kulovu, Dvořákovu, Melicharovu a Zikmundovu

10:30

Za Boží lid

15:00

Pobožnost křížové cesty

 

DOPIS ZÁSTUPCŮ SBORU ČCE V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ V SOUVISLOSTI S MIMOŘÁDNOU SBÍRKOU 19. BŘEZNA 2023

 

V Novém Městě na Moravě 10. března 2023

Milé sestry, milí bratři, 

Rádi bychom vás informovali o aktuálním vývoji stavby Domova Pomněnka v Novém Městě na Moravě, na které náš sbor spolupracuje. Stavba Pomněnky začala v březnu 2022 a dokončená bude v únoru 2024. Jsme tedy za polovinou. Máme hotovou hrubou stavbu a dokončujeme rozvody elektřiny, vody, topení a vzduchotechniky. V průběhu jara letošního roku spustíme příjem žádostí o péči v Pomněnce. Koncem roku pak začneme přijímat první zaměstnance. Pomněnka bude sloužit lidem s demencí, především pak s Alzheimerovou nemocí. Kapacita domova bude 30 lůžek.

Pomněnku bychom rádi otevřeli co nejdříve po dokončení. Rozhodli jsme se tedy podpořit veřejnou sbírku na vybavení Domova Pomněnka takzvanou matchingovou výzvou. Farní sbor ČCE v Novém Městě na Moravě proto uvolnil ze svých rezerv 1 milion korun. Za každou vaši darovanou korunu přidáme korunu naši, a to až do výše jednoho milionu korun. Peníze získané touto sbírku poskytneme na nákup nábytku, konkrétně: pečovatelská lůžka, antidekubitní matrace, křesla, stoly, židle, nábytek do kaple, vybavení společné koupelny a další. Drobní dárci se na stavbě a vybavení domova podílejí částkou 21 milionů korun. Na začátku března 2023 jsme již od nich na darech získali 9,8 milionů korun.

Orientační ceny vybavení:

Pečovatelské lůžko 35.000 Kč, antidekubitní matrace 8.000 Kč, noční stolek 7.000 Kč, jídelní židle 6.000 Kč, křeslo rozkládací 12.000 Kč, vanový zvedák 150.000 Kč.

Naši výzvu směřujeme do všech sborů Českobratrské církve evangelické v České republice. Vnímáme však velmi silně také podporu Římskokatolické farnosti v Novém Městě na Moravě. V roce 2022 jste nám umožnili prezentovat Pomněnku v rámci vašeho jarmarku, nebo jste nás podpořili sbírkou v rámci ekumenické bohoslužby. Proto se na vás obracíme i v letošním roce. Předně s prosbou o modlitbu za zdárné dokončení Domova Pomněnka. A také s žádostí o zapojení do naší dárcovské výzvy Milion pro Pomněnku.  

Naši dárcovskou výzvu ukončíme na Svatodušní neděli 28. května 2023. 

Budeme rádi, když se k nám připojíte.

Podrobnosti vám sdělí Petr Hladík, kurátor Farního sboru ČCE Nové Město na Moravě

Kontakt:

Petr Hladík, telefon: 602 730 793, e-mail: info@domovpomnenka.cz, www.domovpomnenka.cz

Za Farní sbor ČCE Nové Město na Moravě

 

            Ondřej Ruml, farář                                                           Petr Hladík, kurátor

 

Mgr. Miroslav Kulifaj

Leave a Reply