FARNÍ OHLÁŠKY 25. července – 1. srpna 2021

FARNÍ OHLÁŠKY 25. července – 1. srpna 2021

LITURGICKÝ KALENDÁŘ

Dnes slavíme 17. neděli v liturgickém mezidobí, po mši svaté proběhne křest tří dětí. V pondělí je památka svatých Jáchyma a Anny, rodičů Panny Marie a spolupatronky našeho kostela, v úterý památka svatého Gorazda a druhů, ve čtvrtek památka svaté Marty a v sobotu památka svatého Ignáce z Loyoly, kněze.  Příští neděle je 18. v liturgickém mezidobí

SVATEBNÍ OHLÁŠKY

Příští sobotu 31. července 2021 si svátost manželství udělí Petr Zdražil z Nové Vsi u Nového Města na Moravě a Markéta Librová z Nového Města na Moravě, v ten samý den vstoupí do manželství také Ondřej Šandera a Martina Kadlecová, oba z Řečice. Prosíme provázejte snoubence svými modlitbami!

FARNÍ POUŤ NA TURZOVKU – DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ

Vzhledem k tomu, že na Slovensko je umožněn vstup pouze pro osoby, které mají ukončené očkování proti Covidu 19 (tzn. 2 týdny po druhé dávce vakcíny), potřebujeme zjistit, jaká situace je mezi přihlášenými účastníky. Kdo má ukončené očkování nebo druhou dávku vakcíny dostane nejpozději do 20. srpna, tak se na Slovensko dostane zcela bez problémů. Kdo není očkovaný nebo do 20. srpna nestihne druhou dávku, tak na Slovensko nebude vpuštěn, jelikož na hranicích probíhají kontroly. Prosíme tedy všechny přihlášené (včetně náhradníků), aby v přihlašovacím archu v sakristii kostela uvedli u svého jména, zda mají (resp. v dané době budou mít) ukončené očkování. Prosíme, abyste se zatím neodhlašovali. V případě, že by byl vysoký počet osob, které nebudou splňovat podmínky vstupu na Slovensko, jelo by se místo Turzovky na jiné hodnotné poutní místo na území ČR.

NÁVŠTĚVA PAPEŽE FRANTIŠKA V ŠAŠTÍNĚ  

Na středu 15. září se připravuje zájezd na mši svatou s papežem Františkem v Šaštíně na Slovensku. Přesný program bude zveřejněn po zveřejnění oficiálního programu papeže. Podmínky účasti jsou stejné jako u pouti na Turzovku (tzn. 2 dávky očkování). Podrobnosti budou zveřejněny na plakátku, případně je můžete získat u Václava Šustra, mail: vaclav.sustr@post.cz, tel.: 777 640 961.

ÚKLID KOSTELA  

Tento týden má službu p. Mahlová a p. Machová.

 

BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU

25. července – 1. srpna 2021

 

Neděle

25. července

7:30

Za + Annu a Arnošta Stehlíkovy

9:00

Za účastníky farního putování Jacobeo 2021

Pondělí

26. července

18:00

Za + rodiče Dvořákovy a Boží ochranu pro živou rodinu

Úterý

27. července

7:00

Za + Františku Frančiakovou a + Mariána Juriša

Středa

28. července

18:00

Za uzdravení

Čtvrtek

29. července

7:00

Za nenarozené děti

Pátek

30. července

18:00

Za + Cyrila a Annu Cáderovy

Sobota

31.července

7:00

Za Boží lid

Neděle

1. srpna

7:30

Za živou a + rodinu Kulovu, Dvořákovu a duše v očistci

9:00

Za Marii Horákovou, jejího manžela Oldřicha

a + rodiče Markovy

 

Mgr. Miroslav Kulifaj, administrátor | novemesto@dieceze.cz | www.kunhuta.cz

Mgr. Miroslav Kulifaj

Leave a Reply