Farní ohlášky 16. – 23. října 2022

Farní ohlášky 16. – 23. října 2022

 LITURGICKÝ KALENDÁŘ   

Dnes slavíme 29. neděli v liturgickém mezidobí. V pondělí je památka svatého Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka; v úterý svátek svatého Lukáše, evangelisty. Příští neděle je 30. v liturgickém mezidobí.

POHŘEBNÍ MŠE SVATÁ  

Ve středu 19. října 2022 ve 14:30 h bude na kostelíčku pohřební mše svatá za paní Marii Jaitnerovou (*1934) z Nového Města na Moravě.

MISIJNÍ NEDĚLE A MISIJNÍ MOST MODLITBY  

Příští neděle 23. října je Světovým dnem misií. Sbírka z tohoto dne poputuje jako každoročně na Papežská misijní díla. Od pátku 14. října do soboty 22. října se před každou mší svatou modlíme novénu za misie. V sobotu 22. října v 17:00 h týden modliteb za misie vyvrcholí ve farním kostele tzv. MISIJNÍM MOSTEM MODLITBY: všechny – zvlášť děti a mládež – zveme ke společné modlitbě misijního růžence a eucharistické adoraci za misie. V modlitbách budeme myslet na misionáře, pronásledované, chudé, trpící, opuštěné, zneužívané, nemocné, hladové, strádající nedostatkem lásky, za šíření evangelia po celém světě, za dar víry a za papeže Františka. Radost ze spojení s Bohem tak společnou modlitbou předáme do potřebných míst světa.

PODPORA GODZONE TOUR 2022  

Někteří z vás možná znají slovenský křesťanský evangelizační projekt Godzone. Od roku 2009 každoročně pro mládež připravuje hudebně-koncertní turné Godzone Tour. Pro letošní turné, které začíná za necelé 2 týdny, organizátorům chybí ještě část rozpočtu. V případě, že to Vaše možnosti v této nelehké době dovolí, pomozte prosím finančním příspěvkem přinést evangelium moderním způsobem tisícům mladých lidí v České republice a na Slovensku. Udělat to můžete kliknutím na https://tour.godzone.sk/podpora/ a vybráním oblasti, kterou chcete podpořit. Bližší informace o projektu, který působí plně v souladu s učením katolické církve pod záštitou KBS najdete na https://godzone.sk/.

IKONOPISECKÝ KURZ VE ŽĎÁRU  

Římskokatolická farnost Žďár II a P. Martin Damian si vás dovolují Vás pozvat na kurz tvorby ikon. Cílem tohoto kurzu je ztišení a jedinečná možnost proniknout do tajemství tvorby křesťanských ikon. Kurz se uskuteční ve dnech 8. – 11. 12. 2022 v křížové chodbě fary ve Žďárském klášteře. V případě zájmu o kurz pište na mail: info@martindamian.cz, případně kontaktujte p. děkana Vladimíra Záleského. Počet míst je omezený, v případě zájmu o kurz neváhejte a přihlaste se včas.

ÚKLID KOSTELA  

Službu úklidu kostela má v tomto týdnu pohledecká skupina.

 

BOHOSLUŽBY V TOMTO TÝDNU

 

Neděle

16. října

29. NEDĚLE

V MEZIDOBÍ

7:30

Za + rodiče Krškovy, Flajšingerovy a Boží pomoc a ochranu pro celou rodinu

9:00

NA PODĚKOVÁNÍ ZA ÚRODU

10:30

Za Boží lid

Úterý

18. října

7:00

Za + Matouše a + Juraje (oběti střelby v Bratislavě) a jejich rodiny

Středa

19. října

14:30

Kostelíček: Za + Marii Jaitnerovou (*1934)

pohřební

18:00

Za živou a + rodinu Německých

Čtvrtek

20. října

7:00

Za nemocné, trpící, osamělé, umírající a duše v očistci

Pátek

21. října

18:00

Za + rodiče Potockých, Ptáčkovy a + děti

Sobota

22. října

7:00

Za živou a + rodinu Humlíčkovu

Neděle

23. října

30. NEDĚLE

V MEZIDOBÍ

7:30

Za + rodiče Vališovy, + pět synů, + vnuka, a + rodiče Janovy

9:00

Za Boží lid

10:30

ZA MISIE A NA ÚMYSL PAPEŽE FRANTIŠKA

 

Mgr. Miroslav Kulifaj, administrátor | novemesto@dieceze.cz | www.kunhuta.cz

Mgr. Miroslav Kulifaj

Leave a Reply