Výroční zpráva o provozu farních stránek

Výroční zpráva o provozu farních stránek

Farní stránky jsou po obnově v provozu více než rok a rád bych Vás jako farníky chtěl informovat o jejich provozu a zároveň by bylo dobré se posunout opět o krok dál. Průměrná sledovanost je cca 30 pohledů/den a celkem se naše farní stránky zobrazily téměř 11 000 krát.

Myslím, že výše uvedená statistika dává za pravdu, že by bylo vhodné obsah farních stránek rozšířit.

Obecně jsou na nové farní stránky pozitivní ohlasy, ale objevily se i reakce, že na stránkách není moc aktuálních informací.

V současné době vše dělám sám a ručně. Co si neofotím na nástěnce nebo nezjistím jinak, nedostane se na web. Bohužel není v mých silách vše zjišťovat a pokud trochu ano, tak mnohdy ne zavčas. Proto se na našich farních stránkách v podstatě objevují pouze ohlášky a rozpisy lektorů (bohužel někdy i se zpožděním). Další důležité informace o adoracích, zpovědích, koncertech, fotografie apod. se na stránky nedostanou, protože se tyto informace nedostávají ke mně (případně ne zavčas).

Byl bych tedy rád, aby se z řad farníků našel vždy zástupce za danou sekci, který by aktualizoval a přidával informace na web nebo mi je alespoň zaslal na email včas.

  • Lektoři
  • Akce – jarmarky, farní akce apod.
  • Ohlášky
  • Kunhuta

Pokud by jste chtěli přispívat, ale máte pocit, že si moc nerozumíte s počítači, nevadí – můžeme udělat zaškolení přispívatelů na farní stránky. Není to vůbec složité.

Jestli se tedy budete chtít zapojit do tvorby farních stránek nebo máte jakékoliv postřehy či náměty, ozvěte se mi prosím na email: marek.prichystal@gmail.com nebo na tel. +420 737 734 845.

Pokud se podaří vytvořit tým pro tvorbu farních stránek, stanovil bych po domluvě s p. děkanem termín schůzky a termín zaškolení.

Na spolupráci se těší a za reakce děkuje Marek Přichystal 🙂

Marek Přichystal

Leave a Reply